Ekopaki

Hotel dla psów i ludzi niedaleko Warszawy | Psi Domek

https://www.facebook.com/woskowe.ekopaki/

Woskowe EKOPAKI to nic innego jak woskowijki, czyli zwykły materiał nasączony woskiem pszczelim. W zupełności zastępują torebki foliowe i folię aluminiową.

Do czego ja używam ekopaków? Proszę bardzo:

  1. Pakuję dzieciom kanapki do szkoły;
  2. Przykrywam miski z jedzeniem;
  3. Pakuję pieczywo;
  4. Używam jako worków do warzyw;
  5. Zawijam przekrojone warzywa i owoce;
  6. Owijam sery, które trzymam w lodówce

Ekopaki są ekologiczne, wielokrotnego użytku, łatwo utrzymać je w czystości, bardzo ładnie pachną i pięknie wyglądają. Są elastyczne i z łatwością dostosowują się do kształtów przedmiotów, które mają zabezpieczyć. Naturalny wosk wprasowany w materiał tworzy barierę wodoodporną jednocześnie nie zamykając całkowicie dostępu powietrza. Dzięki temu kanapki pozostają świeże a np. pomidor czy masło nie ubrudzi nam torby jak w przypadku papierowych torebek.

Wystarczy przytrzymać owijkę w dłoniach, aby ją ogrzać. Wosk staje się wówczas lekko lepiący i dzięki temu można ekopakiem owinąć miskę i zasłonić szczelnie jedzenie. Zawsze można użyć gumki lub sznurka.

Należy je chronić przed wszelkimi źródłami ciepła takimi jak np. gorąca woda, zmywarka, kuchenka, mikrofala czy grzejnik. Gdy jednak chcemy ją odświeżyć wystarczy  przyprasować wkładając pomiędzy dwa papiery do pieczenia. Ze względu na wykorzystanie naturalnego wosku, wzór na materiale może posiadać miejscowe przebarwienia.

Jeżeli ktoś nie ma ochoty albo możliwości, aby zrobić sobie takie opakowania samemu to zapraszam do kontaktu. Do ekopaków przyczepiam guziki w jednym z rogów, aby w plecaku się nie rozwinęły. Wszystkie są kwadratowe.

Cena

S – 28 cm – 14 zł – pasuje do małej kanapki albo owoców na drugie śniadanie

M – 33 cm – 19 zł – idealna do kanapki do pracy

L – 38 cm – 24 zł – do małego chleba lub warzyw

XL – 43 cm – 31 zł – przyda się na duży prowiant albo do chleba

Mam też kilka o wymiarze 40 cm za 26 zł.

W pakiecie taniej

S+M – 31 zł

M+L 41 zł

S+L 36 zł

S+M+L 52 zł