Hodowla border collie: Nona BaFra

Hotel dla psów i ludzi niedaleko Warszawy | Psi Domek

Najpierw było tak: “Mamo, ja bardzo chcę psa!”. A po kilku latach pojawiła się Nona. Potem była decyzja o założeniu hodowli i tak powstała Nona Bafra. Jeden pies na 3 aktywne osoby, to było zdecydowanie za mało! Stąd hodowla border collie – hodowla Nona BaFra.


Nasze psy | Hodowla border collie

Banjo – reproduktor

Banjo jest psem sportowym. Ma ogromną motywację do pracy, kocha obedience co przekłada się na jego wyniki. Jak jest w pracy, to świat zewnętrzy dla niego nie istnieje. Fantastycznie się koncentruje, nawet w trudnych warunkach i ma rewelacyjny aport. Jest delikatny, wrażliwy, miękki i nie lubi presji. Wymaga od człowieka dużej samokontroli, ale dzięki temu jest gotowy zrobić wszystko o co się go poprosi. Bardzo łatwo się z nim pracuje, szybko się uczy i chce się uczyć. Uwielbia ludzi, każdy jest jego przyjacielem, a największym ten, który głaszcze. Także dzieci też są przez niego akceptowane. Psy toleruje, ale bawi się tylko w swoim stadzie. Nie jest agresywny, nie boi się fajerwerków, nie jest hałaśliwy i nie lubi spać na kanapie. Jest bardzo zrównoważony, nie stwarza żadnych problemów i nie ma żadnych złych popędów. Mam nadzieję, że taki charakter i zdrowie będzie przekazywał swojemu potomstwu.

Czarny tricolor, włos półdługi
Wysokość w kłębie 56 cm
Waga 21 kg
Lekka budowa ciała
Wąska kufa
Obedience. Puchar Polski, klasa 2 – 278 pkt lokata 1/15
HDA
ED 0/0
CEA,PRA,KAT clear (badanie kliniczne)
MDR1 N/N
TNS N/N
IGS N/N
CEA N/N
NCL N/N
SN N/N
GG N/N

Nasze suki | Hodowla border collie

Nona

Hodowla border collie - hodowla Nona BaFra. Zdjęcie przedstawia Nonę.

Kilka słów o Nonie, o naszej pierwszej i od razu doskonałej suce.
Nona jest miksem. Ciężko jej było uzyskać oceny doskonałe na wystawach, bo ciągle słyszałam, że ma krótką sierść. A smoothem nie jest.
Jest pewną siebie, mocną suką. Ludźmi interesowała się tylko jak była szczeniakiem a psy omija i nie zwraca na nie uwagi. Nie wchodzi w konflikty, bo ma poczucie własnej wartości. Do pracy jest chętna o każdej porze dnia i nocy, ale jak trzeba odpoczywać to śpi. Nigdy nie ganiała samochodów, rowerów, biegaczy czy własnego cienia. Lubi jeździć samochodem, na szczęście. Trochę razem pojeździłyśmy. Od Bałtyku do Wiednia. I nigdy nie było problemu, aby została sama w obcym miejscu.
Aport ma cudowny. Od szczeniaka wpychała piłkę do ręki. No cóż, i tak jej zostało.
Biegała kiedyś agility. Uwielbiała to, a jej ekscytację słyszeli wszyscy.
Pięknie łapie frisbee, chociaż nie robi tego za często. Natomiast umiejętności skokowe czasami wykorzystuje do polizania kogoś wysokiego po twarzy. Kogoś kogo kocha.
Łatwo ją zmotywować , bo bardzo lubi jeść. Ale najbardziej zmotywowana jest przy owcach. Nie boi się ich tupania i długich spojrzeń. Jak trzeba to potrafi wskoczyć im na głowę.
Nona jest też fantastyczną matką. Większość jej dzieci można obserwować na FB. W 2020 będzie już ostatni jej miot.
Nona ma jeden minus. Boi się fajerwerków. Na szczęście do tej pory nie przekazała tego strachu żadnemu swojemu dziecku. Natomiast u weterynarzy stoi jak trusia i pozwala zrobić sobie wszystko. I to akurat przekazała swoim dzieciom.

Hodowla border collie: rodowód Nony.

Lamia

Hodowla border collie: Lamia. Zdjęcie przedstawia około roczną sunię border collie.

Lamia, sunia z czwartego miotu, będzie przygotowywana do pracy z owcami, ale na razie niewiele można o niej powiedzieć. Jest bardzo energiczna, ale delikatna. Owce to jej żywioł. Aport ma po mamie. Nie lgnie do ludzi, ale jak już się oswoi to kocha całą sobą.

Wzrost 48 cm
Waga 15 kg