Nasze suki

Hotel dla psów i ludzi niedaleko Warszawy | Psi Domek

Hodowla border collie

NASZE AKTYWNE SUCZKI HODOWLANE

Praca

Lamia jest psem zawsze gotowym do pracy. Dzięki czemu jest pomocnikiem numer jeden w gospodarstwie. Przy pracy z owcami nie ma ani śladu jej delikatnego charakteru. Znakomicie znosi presję, szybko się uczy i bardzo dobrze prowadzi owce. Wkrótce planujemy pierwsze egzaminy pasterskie, żeby trochę zmierzyć się w tym sporcie. Bo w pracy w gospodarstwie, Lamia sprawdza się na szóstkę! 

 

Sport

Uprawianie sportów w Lamią to czysta przyjemność. Ma aport po mamie, a także ma ogromną chęć do pracy. Agility trenuje od czerwca 2020 roku, a pierwcze półrocze 2021 r. to przerwa macierzyńska. Jest wspaniałym psem dla początkującego przewodnika, ponieważ bardzo pomaga na torze. Szybko się uczy i stara się dobrze wykonywać polecenia. Znakomicie odczytuje ruch przewodnika i jest bardzo uważna, dzięki czemu nie strąca hopek. 

W ramach zabawy rzucamy jej frisbee, dzięki czemu wiemy, że i tutaj ma duże predyspozycje. Nie jest psem skaczącym widowiskowo w górę po dyski, ale jest bardzo szybka i obserwująca dyski. Dzięki czemu jej chwytalność jest na bardzo wysokim poziomie. 

 

Charakter

Lamia jest psem bardzo nastawionym na działanie. W związku z tym ma w swoim małym ciałku niespożytą energię. Na spacerach wszędzie jej pełno – lubi kręcić kółka po polach i omijać różne rzeczy. Jak się za długo stoi i zagada na spacerze, Lameczka potrafi powiedzieć o swoim oburzeniu krótkim szczęknięciem i obrotem. Bo przecież czemu na spacerze stoimy? W domu jest wspaniałym i kochającym przytulakiem. Głasków nie ma końca, a jeżeli ktoś się zapomni to delikatnie przypomina o sobie dyskretnym pacnięciem łapką lub już bardziej zniecierpliwionym szturchnięciem noskiem.

Jest bardzo wrażliwa, ostrożna i wymaga doświadczonego przewodnika i sportowego celu. Krótkie spacerki i rodzinne leżenie na kanapie zupełnie do niej nie pasują. Ona urodziła się do pracy.

 

Rodowód

Lamia jest córką Nony z jej czwartego miotu.

Wymiary

Wzrost: 49 cm

Waga: 15 kg

Zdrowie

HDA, ED0, OCD free
CEA, PRA, CAT – unaffected (badanie kliniczne z certyfikatem)
GG, RS, SN, Cystinuria, PLL, CMH, CEA, HUU, TNS, NCL, IGS, DM – normal
Hiplaxity 1 i 2 N/N
MDR1 +/+

Praca

Jest bardzo chętna, ale delikatna i myśląca. Pracę z owcami traktujemy dodatkowo u Taji.

Sport

Taja jest suczką spokojną, ale bardzo chętną do sportu. Bardzo jej zależy, żeby dobrze wykonać wszystkie zadania. Od szczeniaka uwielbiała skakać do wody i gdyby dog diving byłby bardziej popularny w Polsce, bez wątpienia byśmy go próbowali z nią, bo w skokach w naszym basenie wśród naszych psów ma bez wątpienia czempionat 🙂 Ma też ogromny talent do frisbee – super chwytalnośc, obserwuje dysk. Zaczęła treningi pod kątem również skoków i freestyle, ale to jeszcze dłuższa droga. Bez wątpienia w 2021 pojawi się na któryś frisbowych zawodach, żeby sprawdzić się w takich warunkach. Taja też trenuje agility, które bardzo uwielbia i wykazuje się ogromną uważnością w wydawanych komendach. Ma już za sobą pierwsze starty w A0. Cudowna suczka do sportu, przy jednoczesnym wewnętrznym spokoju i tulaśności w życiu. 

Taja zaliczyła debiut w Dog Games Fall (wrzesień 2021) i wywalczyła razem z Frankiem pierwsze miejsce na 93 psy w Throw and Go lvl 1 ! 

Charakter

Taja jest kochanym pieskiem, bardzo pozytywnie nastawionym do ludzi. Ufa każdemu i lubi rozdawać całuski.

Jest spokojna i zrównoważona. Mocno zmotywowana na jedzenie i zabawkę. Bardzo ufna, ale niezbyt miękka. Uwielbia jeździć samochodem. Przyjechała do nas z Samary.

Rodowód

Taja przyjechała do nas z Rosji. 

Wymiary

Wzrost:  52 cm

Waga:  16 kg

Zdrowie

HDA

ED 0/0

OCD free

LTV 0

Pełny pakiet MyDogDNA. Wszystkie wyniki clear.

O NASZEJ PIERWSZEJ SUCZCE: