Wakacje w Puszczy Kurpiowskiej

Wakacje w Puszczy Kurpiowskiej

Każdego dnia spotykamy na swojej drodze tysiące różnych ludzi, a życie zmusza nas do tego, abyśmy znaleźli z nimi wspólny język. Pośród nich czają się wampiry energetyczne, które zabierają sobie nasze siły. Tak mija dzień za dniem powszednim, a ja chciałabym podpowiedzieć, gdzie odnaleźć alternatywę, możliwość regeneracji i udowodnić, że nierzadko łatwiej jest znaleźć wspólny język ze zwierzętami, niż z ludźmi…

Znam takie jedno magiczne miejsce, wcale nie za górami, choć może i za niejednym lasem, gdzie czas się zatrzymuje i dzięki temu możemy sami siebie dogonić. Gdzie wszystko jest trochę jak z bajki, a jednocześnie skądś to znamy… Może z dzieciństwa? Może żyje gdzieś w naszych wspomnieniach, które milkną, przekrzyczane przez odgłosy miasta i natłok myśli?

Otóż, w miejscowości Jednorożec (mówiłam, że będzie bajkowo), na skraju kurpiowskiej puszczy, jest takie miejsce, gdzie zwierząt jest znacznie więcej, niż ludzi, a betonu znacznie mniej, niż drewna i gdzie bardzo łatwo się znaleźć i zostać na dłużej. Każdy jest tu mile widziany, tym bardziej, jeśli ma sierść, cztery łapy i lubi biegać! W tym zagadkowym zakątku można zaprzyjaźnić się z paroma owcami i kozami. Te ostatnie z przyjemnością dzielą się mlekiem! Można zjeść domowy, zdrowy obiad, zgodnie ze swoimi upodobaniami. Przestrzeń do aktywnego wypoczynku zachęca do zabawy i przebywania na świeżym powietrzu, które jest świeże naprawdę, a nie tylko z nazwy. Tu wszystko zależy od nas – wyciszenie w kojącej atmosferze przytulnego, drewnianego domku, czy zwiedzanie okolicznych zabytków lub odkrywanie malowniczych tras wycieczek rowerowych? Wybór należy do nas!

Wyjątkowe miejsce w Puszczy Kurpiowskiej

Każde podobne miejsce (podobne, bo drugiego takiego z pewnością odszukać nie sposób) ma swojego dobrego ducha – swoich opiekunów. W tym wypadku jest to osoba z pasją, która swój czas najchętniej poświęca psom. Na terenie hotelu (dla psów i ich opiekunów) odbywają się kursy i szkolenia dla czworonogów i ich właścicieli. Dodatkowo zapewniamy miłe spędzenie czasu nie tylko ludziom i ich najlepszym przyjaciołom, ale również samym psom, ponieważ oprócz domków gościnnych prowadzony jest hotel tylko dla klientów ze smyczą i obrożą, którzy znajdą u nas wygodne noclegi, lubiących bieganie za piłeczką bądź frisbee (jest to możliwe dzięki dużemu wybiegowi). Na psach się tu znają i o psach wiedzą wszystko, bo tak się składa, że sami trochę ich mają! Honory gospodarzy czyni spora gromadka border collie.

Dlaczego warto odwiedzić Psi Domek? Powyższe argumenty mówią same za siebie, ale jest ich tak wiele, że z łatwością można dodać jeszcze kilka na koniec, aby nie pozostawiać absolutnie żadnych wątpliwości. Psi Domek to miejsce rodzinne i ciepłe, które od progu wita gości z otwartymi ramionami, niezależnie od gatunku. Nasz pensjonat prowadzony jest z pasją, oddaniem i naprawdę «od serca», z dbałością o szczegóły oraz indywidualne potrzeby wszystkich, którzy je odwiedzają. W samym środku Polski i niby tak niedaleko od Warszawy, a z drugiej strony tak daleko od zgiełku i zamieszania… Zapewnia wypoczynek w doborowym towarzystwie, bo z najlepszym przyjacielem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *