Planowane mioty

Hotel dla psów i ludzi niedaleko Warszawy | Psi Domek

Hodowla border collie: Nona BaFra

PLANOWANE MIOTY

MIOT 2021

Lamia Nona Bafra & Mace Windu Extraordinary Jedi Shepherd

Lamia Nona Bafra & Mace Windu Extraordinary Jedi Shepherd

Jakie szczeniaki?

Spodziewamy się szczeniaków aktywnych – z predyspozycjami sportowymi. Będą się sprawdzały w agility, frisbee i amatorskim pasterstwie. 

Szczeniaki nie będą się nadawały do dogoterapii.

Dla kogo?

Miot jest skierowany do ludzi znających rasę i świadomych wyzwań jakie stoją przed właścicielem. Dla osób, które chcą brać udział w szkoleniach i aktywnie spędzać czas z psem. Szczeniaki nie będą sprzedawane jako pies rodzinny, na spacery i na kanapę. 

Praca

Lamia jest psem zawsze gotowym do pracy. Dzięki czemu jest pomocnikiem numer jeden w gospodarstwie. Przy pracy z owcami nie ma ani śladu jej delikatnego charaketu. Znakomicie znosi presję, szybko się uczy i bardzo dobrze prowadzi owce. W przyszłości planujemy pierwsze egzaminy pasterskie, żeby trochę zmierzyć się w tym sporcie. Bo w pracy na gospodarstwie Lamia sprawdza się na szóstkę! 

 

Sport

Uprawianie sportów w Lamią to czysta przyjemność. Ma aport po mamie, a także ma ogromną chęć do pracy. Agility trenuje od czerwca 2020 roku, a za nami już debiuty w treningowych zawodach. Jest wspaniałym psem dla początkującego przewodnika, ponieważ bardzo pomaga na torze. Szybko się uczy i stara się dobrze wykonywać polecenia. Znakomicie odczytuje ruch przewodnika i jest bardzo uważna, dzięki czemu nie strąca hopek. 

W ramach zabawy rzucamy jej frisbee, dzięki czemu wiemy, że i tutaj ma duże predyspozycje. Nie jest psem skaczącym widowiskowo w górę po dyski, ale jest bardzo szybka i obserwująca dyski. Dzięki czemu jej chwytalność jest na bardzo wysokim poziomie. Możliwe, że rekreacyjnie dla zabawy wystartujemy w Latających Psach 2021. 

 

Charakter

Lamia jest psem bardzo nastawionym na działanie. W związku z tym ma w swoim małym ciałku niespożytą energię. Na spacerach wszędzie jej pełno – lubi kręcić kółka po polach i omijać różne rzeczy. Jak się za długo stoi i zagada na spacerze, Lameczka potrafi powiedzieć o swoim oburzeniu krótkim szczęknięciem i obrotem. Bo przecież czemu na spacerze stoimy? W domu jest wspaniałym i kochającym przytulakiem. Głasków nie ma końca, a jeżeli ktoś się zapomni to delikatnie przypomina o sobie dyskretnym pacnięciem łapką lub już bardziej zniecierpliwionym szturchnięciem noskiem. 

 

Rodowód

Lamia jest córką Nony z jej czwartego miotu. << link do drzewa genealogicznego>>

Wymiary

Kolor: Red Tricolor

Wzrost: 49 cm

Waga: 14 kg

Zdrowie

HDA, ED0, OCD free
CEA, PRA, CAT – unaffected (badanie kliniczne z certyfikatem)
GG, RS, SN, Cystinuria, PLL, CMH, CEA, HUU, TNS, NCL, IGS, DM – normal
Hiplaxity 1 i 2 N/N
MDR1 +/+

Praca

W pracy przy owcach jest bardzo skupiony, cierpliwy i nieustępliwy. Ma dobre oko. Nadal jest w trakcie szkolenia. Bardzo dobrze znosi presje chociaż nie za bardzo ją lubi. Praca z Macem przy owcach to czysta przyjemność.

 

Sport

W sporcie jest niesamowicie zwinny i szybki, jest bardzo skoczny i ma bardzo dobrą świadomość ciała. We frisbee ma bardzo dobrą łapalność, w przyszłości planowane jest wystartowanie w Latających Psach.

 

Charakter

Mace po rodzicach odziedziczył bardzo miły charakter, piękną budowę oraz chęć do pracy oraz bardzo dobre zdrowie. Mace jest psem kochajacym cały świat, jest przyjazny wobec innych psów i kotów. Jest bardzo dobrze zsocjalizowany, ma bardzo łagodny i delikatny charakter. Nie wykazuje agresji w stosunku do innych zwierząt. Jest wytrwały, nie zraża się wieloma powtórkami. W domu potrafi wiele godzin odpoczywać i nie narzuca się, jedynie musi być blisko człowieka.

 

Rodowód

Mace Windu – Extraordinary Jedi Shepherd 

Urodzony: 25.09.2018

Rodzice:  Amber Wave Daenery x Blaze Red Bury 

Jego rodzice to psy sportowe – mama Neri trenuje obedience, agility, frisbee oraz pasterstwo, zdobyła wiele tytułów w każdej z tych dyscyplin. Tata Burza jest psem tropiącym/ratowniczym SAR, rownież trenuje agility oraz frisbee i amatorsko pasterstwo. 

 

Wymiary

Kolor: Brindle Merle

Wzrost: 53 cm

Waga: 18 kg

Zdrowie

Pakiet w MyDogDNA® + profil DNA. 

Badania kliniczne serca (echo)

Badania klinczne oczu & gonioskopia ecvo.

MIOT 2022

Taja & Banjo 

Plany potwierdzimy po przejściu przez Taję wszystkich niezbędnych badań i uprawnień.

Jakie szczeniaki?

Spodziewamy się psów spokojnych, zrównoważonych i z dużym zacięciem do sportu.  Taja i Banjo mają will to please i on/off. Taja też jest wyjątkowo spokojna. Żaden nie ma typowych dla borderów schiz. Nigdy niczego nie ganiały oprócz piłki i frisbee.
Nie będzie to miot pasterski. Ale spodziewamy się psów do OBI , frisbee i agility.

Dla kogo?

Ten miot powinien być miotem zrównoważonym i spokojnym, nadającym się na pierwszego border collie w rodzinie. Natomiast nie są to psy typu show – są to psy sportowe. Dlatego będziemy szukać domów, które wykorzystają ten sportowy potencjał potomstwa.

O rodzicach